| Modell | AFK-1819 |
| Vattentemp | Varm/varm/kall |
| vatten groddar | 3 |
| Med barnlås | Ja |
| Kylande sätt | Kompressorkylning |
| Märkspänning/frekvens | 220-240V 50/60Hz |
| Värmeeffekt/kapacitet | 550W /5L/h 85-95℃ |
| Kyleffekt/kapacitet | 90W / 2,0L/h 5-10℃ |
| Produktdimension | 310X315X960MM |
| Förpackningsdimension | 355X355X980MM |
| Paket | 5-lagers brun kartong |
| Last av kv | 640PCS/40HQ |
Dubbla antitorrbränningsskydd för säker och pålitlig drift
Inbyggt förvaringsskåp för bekväm förvaring av redskap
Toppladdad vattenflaska design, kompatibel med olika flaskstorlekar
Top Load Water Dispenser med barnlås kombinerar praktiska funktioner och förvaringsbekvämlighet. Den stöder toppladdning för enkelt byte av vattenflaska, vilket sparar ansträngning. Med varm och kall dubbeltemperaturväxling ger den snabbt varmt och varmt vatten, vilket eliminerar besväret med att koka och vänta. Det inbyggda skåpet erbjuder extra förvaringsutrymme för vattentunnor, koppar eller små tillbehör. Den antar ett vattenutlopp av presstyp, enkelt och arbetsbesparande att använda. Utrustad med skydd mot torrbränning, säkerställer den säker användning. Lätt att rengöra och använda, den möter dagliga dricksbehov effektivt, med en kompakt design som lämpar sig för olika scenarier.
Denna toppladdade vattendispenser med barnlås är utrustad med en varmvattentank av livsmedelskvalitet 304 rostfritt stål, konstruerad för att vara giftfri, i sig själv säker och mycket motståndskraftig mot både höga temperaturer och korrosion. Dess förstklassiga livsmedelssäkra material hämmar bakterietillväxt, låser in den rena, fräscha smaken av dricksvatten och eliminerar risken för sekundär kontaminering, vilket ger dig fullständig sinnesfrid med varje klunk. Den är också utrustad med ett dubbelt temperaturkontrollskyddssystem, som exakt övervakar vattentemperatur och vattennivå i realtid. Detta system förhindrar effektivt risken för torrbränning, undviker utrustningsskador och potentiella säkerhetsincidenter orsakade av vattenbrist eller onormal vattentemperatur, och ger ett allsidigt skydd för säker daglig drift. Som komplement till detta har huvudenheten ett precisionssystem för temperaturreglering, som matar ut både varmt och kallt vatten vid behov. Den levererar ett jämnt, konsekvent vattenflöde, som fullt ut tillgodoser olika dagliga behov från vanligt drickande till beredning av dryck.
Denna Top Load Water Dispenser med barnlås har en enkel pianonyckeldesign, kombinerad med tre oberoende kranar och en genomtänkt barnlåsfunktion. Den balanserar enkel användning, vattenanvändning i flera scenarier och skydd för barnsäkerhet, lämplig för olika miljöer som familjer, kontor och skolor. Kroppen är utrustad med tydliga pianoknappar, en knapp som motsvarar ett vattenuttag. Pressningen är känslig och växlingen är intuitiv, så att både äldre och barn lätt kan använda den och säga adjö till besvären med komplexa rattar och feloperationer.
Designen med tre kranar kan ge olika vattentemperaturer såsom rumstempererat vatten, varmvatten respektive isvatten/varmt vatten, och tillgodose olika behov som dricksvatten, brygga mjölkpulver, göra te och göra kaffe. Flera vattenuttag kan användas samtidigt utan störningar.