Denna vattendispenser för vertikala rörledningar har en integrerad vertikal design, som är stabil, elegant och utrymmesbesparande, lämplig för flexibel placering i familjens vardagsrum, kontor, mötesrum, butiker och offentliga serviceområden. Den är ansluten direkt till vattenreningsledningen och kräver inte vatten på flaska, vilket sparar besväret med frekvent vattenhantering och effektivt undvika sekundär vattenförorening, vilket säkerställer renare vatten.
| Modell | AFK-1817 |
| Vattentemp | Varm/varm/kall |
| vatten groddar | 3 |
| Med barnlås | Ja |
| Kylande sätt | Kompressorkylning |
| Märkspänning/frekvens | 220-240V 50/60Hz |
| Värmeeffekt/kapacitet | 550W /8L/h 85-95℃ |
| Kyleffekt/kapacitet | 90W / 2L/h 5-10℃ |
| Produktdimension | 310X310X960MM |
| Förpackningsdimension | 340X330X980MM |
| Paket | 5-lagers brun kartong |
| Last av kv | 640PCS/40HQ |
Vertical Pipeline Water Dispenser är utrustad med en 304 livsmedelsklassad varmvattentank, som är säker, giftfri, högtemperaturbeständig och korrosionsbeständig, inte lätt att föda fram bakterier, kan bättre låsa den rena smaken av dricksvatten, eliminera sekundär förorening och göra drickandet mer bekvämt. Samtidigt är den utrustad med ett dubbelt temperaturkontrollskyddssystem, som noggrant övervakar vattentemperaturen och vattennivån, effektivt förhindrar risker för torrbränning, undviker maskinskador eller säkerhetsolyckor orsakade av vattenbrist och onormal vattentemperatur, och skyddar heltäckande säkerheten vid användning. Kroppen är också utrustad med ett exakt temperaturkontrollsystem, som kan ge kallt vatten och varmt vatten efter behov, med jämn och stabil vattenutgång, som möter olika behov som dagligt drickande
Denna Vertical Pipeline Water Dispenser använder mycket effektiv och stabil kompressorkylningsteknik. Jämfört med traditionell halvledarkylning har den snabbare kylhastighet, större kylkapacitet och lägre, mer konsekvent utloppsvattentemperatur. Även i högtemperaturmiljöer kan den snabbt kyla vattnet till en uppfriskande kall temperatur, vilket uppfyller kraven på kall dricka och isiga drycker på sommaren. Den går stabilt och pålitligt, med hög kyleffektivitet och lång livslängd, lämplig för högfrekvent användning i hushåll och kontor. Parat med maskinens intelligenta temperaturkontrolldesign tillåter den fritt växling mellan varmt och kallt läge, vilket ger både uppvärmnings- och kylupplevelser, vilket ger användarna bekvämt och uppfriskande dricksvatten som passar alla årstider.
Denna Vertical Pipeline Water Dispenser har en enkel pianonyckeldesign, kombinerad med tre oberoende kranar och en genomtänkt barnlåsfunktion. Den balanserar enkel användning, vattenanvändning i flera scenarier och skydd för barnsäkerhet, lämplig för olika miljöer som familjer, kontor och skolor. Vattendispenserkroppen är utrustad med tydliga pianoknappar, en knapp som motsvarar ett vattenutlopp. Pressningen är känslig och växlingen är intuitiv, så att både äldre och barn lätt kan använda den och säga adjö till besvären med komplexa rattar och feloperationer.
Designen med tre kranar kan ge olika vattentemperaturer såsom rumstempererat vatten, varmvatten respektive isvatten/varmt vatten, och tillgodose olika behov som dricksvatten, brygga mjölkpulver, göra te och göra kaffe. Flera vattenuttag kan användas samtidigt utan störningar.
En säkerhetsfunktion för barnlås är speciellt utformad för barnfamiljer. Efter att ha slagits på kan den låsa högtemperaturvattenkretsen, förhindra barn från oavsiktlig beröring och skållning och skydda barns vattensäkerhet från källan. Hela maskinen är gjord av miljövänliga och hygieniska material, med ett rent vattenkretslopp och stabil vattenutgång. Dess utseende är enkelt och elegant, lämpligt för olika hem och offentliga utrymmen, praktiskt och betryggande.